Co je AKUPRESURA?

 

 

Akupresura je metoda, pomocí které se mohou snadno a rychle zmírnit zdravotní potíže. Už termín, kterým uvedenou metodu označujeme, odkazuje na způsob, jakým se provádí, Slovo pres – převzato z němčiny znamená tlak, stisk. A při akupresurní metodě jde skutečně o to, že se prstem vyvíjí tlak na určité body na povrchu pokožky. Tímto tlakem znovu spouštíme energie vlastní tělu a aktivujeme přirozené samoléčivé síly. Mírníme, nebo odstraňujeme bolesti.
Akupresura působí prostřednictvím vibračního pole organismu. Akupresuru musíme odlišovat od akupunktury, při níž se výše zmíněné body stimulují jehličkami. Akupresura nenahradí lékaře, avšak může ale zmírnit bolesti a potíže do doby, než lékaře navštívíte. Rovněž spolehlivě pomáhá při méně závažných neduzích, jako jsou například bolesti hlavy, rýma a podobně. Akupresura má i preventivní charakter.
V případě náchylnosti k určitým potížím je možno jim předcházet stimulováním příslušných bodů. Přístroj STIMUL 3 pro vyhledávání akupresurních bodů pro aplikaci akupresury bude k dispozici v kurze.

Co je MANUÁLNÍ LYMFATICKÁ DRENÁŽ nebo také LYMFATICKÁ MASÁŽ?

 

Pročišťuje organismus, vyhlazuje pokožku, odstraňuje celulitidu, omezuje zadržování vody v organismu a otoky. Je příjemná a uvolňující. Lze ji využít při rehabilitaci zejména při následné léčbě potíží s cirkulací lymfatického systému. Působí na detoxikaci organismu a zpomaluje stárnutí pokožky. Při sedavém zaměstnání a statické zátěži poskytuje velkou úlevu při pocitu těžkých nohou a úlevu rozbolavělým svalům, zlepšuje rovněž mikrocirkulaci v podkoží.
Lymfa, neboli míza, je tekutina, kterou produkuje většina tělesných orgánů. Tvoří se z tkáňového moku, který vzniká z krve a přináší výživu buňkám. Devadesát procent mízy se vstřebává zpět do krve přímo v tkáni a deset procent se do ní dostává lymfatickými cévami. Při svém průtoku se filtruje a obohacuje například o bílé krvinky. A právě těchto deset procent může lymfatická masáž významně ovlivnit. Masér pří ní nepůsobí bolest, jen cílenými jemnými hmaty „hladí“ tělo. Zlepšení mikrocirkulace v podkoží při masáži dobře působí na stav pleti nebo vzhled kůže na stehnech a hýždích při celulitidě. Aby byla lymfatická masáž na celulitidu účinná, musí se provádět minimálně dvakrát týdně alespoň po dobu jednoho měsíce. Výborně se osvědčuje při léčbě, méně častých diagnóz, jakými jsou nedostatečnost lymfatických cest, k níž může vést pozánětlivý stav, nebo při některých vodnatých otocích. Teorii i praxi techniky lymfatické drenáže se naučíte v našem kurzu.

 

 

 

 


Naučte se masírovat krok za krokem podle našeho intuitivního videokurzu.

        obraz dvd

Instruktážní video lze objednat na adrese renejauris@seznam.cz


AGENTURA SPORT
Ing.René Jauris
Čs. armády 34/828
160 00 PRAHA 6
tel. 608 170 225

Školící středisko Luhačovice
Hradisko 957
směr Bojkovice,
pod penzionem Hubert 

Mapa

Napsali o nás