Co je REFLEXOLOGIE PLOSKY NOHY

 

 

Každý orgán v těle má na noze tzv. reflexní plošku, které se využívá při diagnostice a následně i léčbě. Uvedené plošky jsou energeticky a nervově spojeny s odpovídajícími orgány lidského těla. Na bosých chodidlech lze rozpoznat co nás trápí nebo by trápit mohlo. Míra citlivosti a bolestivosti je u každého jiná, stupnice bolestivosti se určí na speciálním bodě. Poté se stlačují jednotlivé plošky. Ty které jsou na tlak citlivé oznamují nemoc, nebo energetické oslabení jednotlivých orgánů v těle. Jednotlivé plošky se stlačují palcem, využívá se při tom různých hmatů. Pokud je bolest v reflexní plošce ostrá, používají se jemné až hladivé hmaty. Tím se vysílají energetické impulsy zpět k oslabeným orgánům.

Cílem reflexní masáže je obnovení toku životní energie v těle člověka. Výhoda této metody spočívá v tom, že se pracuje s tělem jako $ uceleným systémem a zároveň respektuje zákonitosti a vztahy jeho fungování. Vychází se z předpokladu,že na nohách je obraz celého těla zobrazen v jednotlivých zónách, ze kterých lze pomocí jednoduchých technik ovlivňovat celý organismus.

Co je THAJSKÁ MASÁŽ?


Při thajské masáži jde vždy o pohodové, čisté prostředí a kvalitní služby.
Tato masáž je velmi specifická a účinná. Spočívá v působení síly na tlakové body, uvolňuje svalstvo, klouby, šlachy, chodidla, natahuje páteř, odstraňuje bolest, napětí, migrény, ztuhlost krku, podporuje léčbu, duševní relaxaci a prospívá krevnímu oběhu.
Tělu přináší celkové fyzické i psychické uvolnění a tím se liší od masáže která pracuje jen se svaly.

Co je REFLEXNÍ MASÁŽ?Reflexní masáž patří do skupiny léčebných masáží. Účinků se dosahuje prostřednictvím nervových spojů přes reflexní oblouky. Při masáži se dráždí receptory a to se přenáší dostředivými drahami do mozku. Zde se zpracovávají a odtud vycházejí zpětné reakce do kůže, podkoží, na svaly a nebo do orgánů. Cílem masáže je vyhledat a masírovat změny na kůži, podkoží, fascii, svalech,periostu a určit místa se změněnou kožní citlivostí.
Tyto změny se vyhledávají pohmatem.

    
Naučte se masírovat krok za krokem podle našeho intuitivního videokurzu.

        obraz dvd

Instruktážní video lze objednat na adrese renejauris@seznam.cz


AGENTURA SPORT
Ing.René Jauris
Čs. armády 34/828
160 00 PRAHA 6
tel. 608 170 225

Školící středisko Luhačovice
Hradisko 957
směr Bojkovice,
pod penzionem Hubert 

Mapa

Napsali o nás